Kde je potreba teplej vody, tam všade je vhodný plynový ohrievač vody Rinnai.
Oproti iným plynovým spotrebičom ktoré vyrábajú teplú vodu je až o 30 % úspornejší.

Čo je Rinnai ?

Rinnai je plynový,  priamoohrevný ohrievač vody bez zásobníka.
S moduláciou výkonu, elektronickým riadením kontroly teploty vody s presnosťou na 1 °C a reguláciou prietoku vody máte okamžite k dispozícii prakticky neobmedzené množstvo teplej vody.
Ohrievač Rinnai je uzatvorený plynový spotrebič – turbo. V závislosti od modelu môže byť v prevedení štandard, alebo kondenzačný.
Rozsah výkonov je od 22 kW až po 62 kW.
V závislosti od konkrétneho modelu je nastaviteľný rozsah výtokových teplôt na ohrievači od 37 °C až do 85 °C. Jednotlivé modely dokážu obslúžiť jednu až päť sprchových batérii naraz, s dodávkou vody od 11 do 32 l/min pri ∆T 25 °C.
Rinnai je veľmi kompaktné malé zariadenie ktoré šetrí priestor. Je nehlučný, počas prevádzky dosahuje hlučnosť pod 50 dB.
Rinnai je zariadenie s neustálou  moduláciou plyn a vzduch. Je vybavený špeciálnym nerezovým horákom Brenson s nízkymi emisiami NOx, ktoré ho radia medzi výrobky na trhu s najväčším rešpektom voči prírode a „eco friendly“. Model kb32i má keramický horák s inverzným plameňom – je otočený zhora nadol a ohrieva vodu pretekajúcu medeným výmenníkom.
V energetickej triede patrí do kategórie A.

Ako funguje Rinnai ?

Ohrievač Rinnai sa automaticky spúšťa a vypína  pri otvorení alebo zatvorení  kohútika teplej vody.

Napríklad: Chcete sa ísť osprchovať. Na ovládači ohrievača je nastavená požadovaná teplota teplej vody, napr. 41 °C. Otvoríte iba kohútik s teplou vodou. Ohrievač bude vyrábať vodu s teplotou 41 °C a také množstvo aké aktuálne preteká cez batériu. Ak  by niekto otvoril druhú batériu v byte, alebo dome a ide napríklad umývať riad, elektronika ohrievača automaticky zaznamená väčší odber vody, okamžite zvýši výkon a začne vyrábať také množstvo teplej vody koľko je potrebné pre dve batérie tak, aby bola dodržaná nastavená výtoková teplota 41°C s toleranciou 1 °C, t.j. v rozmedzí 40,5 – 41,5 °C. Počas čerpania vody sa nedá meniť nastavená teplota vody.

Máte solárny ohrev teplej vody a v zimnom období nestačí? „ Nevadí!“  Ohrievač využije za každých okolností predohriatu vodu zo solárneho zásobníka a buď ju dohreje na požadovanú nastavenú teplotu,  alebo ak má voda v zásobníku dostatočnú teplotu (v letnom období) tak sa nespustí a voda ním iba pretečie.

V čom teda spočívajú najväčšie výhody Rinnai ?

Už nikdy nemusíte miešať vodu na kohútikoch aby mala tú správnu teplotu – jednoducho si nastavíte teplotu na ovládači a otvoríte kohútik  iba s teplou vodou a hotovo!!!

Už nemusíte ohrievať vodu do bojlera a neustále ju udržovať predohriatu celý deň, teda aj v čase, keď nepotrebujete vodu pretože ste v práci a deti v škole alebo škôlke.

Už nemusíte zbytočne vyrábať vodu s vyššou teplotou ako skutočne potrebujete (napríklad 120 l bojler plný vody s teplotou 55 °C, raz mesačne ohriatou na 60 °C ako ochrana pred legionellou ) a potom na výstupnom mieste teda na batérii ju znovu zmiešavať so studenou vodou na nižšiu teplotu napríklad na 40 °C . Ohrievačom Rinnai vyrábate vodu s takou teplotou akú si nastavíte na ovládacom paneli. Rozsah nastavených teplôt je 37-85 °C.

Ohrievačom Rinnai vyrábate teplú vodu iba vtedy, keď ju skutočne potrebujete a iba s takou teplotou a v takom množstve, aké je skutočne potrebné v daný moment. To znamená že výrazne šetríte množstvo spotrebovaného plynu a elektriky keďže ohrievač je v prevádzke iba počas čerpania vody a počas samotného čerpania vody moduluje výkonom podľa množstva odoberanej vody.

Kde všade môžete použiť ohrievač Rinnai ?

Použitie ohrievača je možné všade tam, kde je potreba teplej vody.
Či už je Vašou prioritou vysoký komfort alebo obrovské množstvá teplej vody, Rinnai Vám ju dodá okamžite a s dôrazom na dodržanie výstupnej teploty vody.
Široký sortiment ohrievačov rieši prakticky všetky požiadavky na dodávku teplej vody pri malých bytoch, rodinných domoch, wellness centrách, športových areáloch, kuchyniach, výrobných halách, pri výrobe teplej vody pre ďalšie spracovanie ako betonárky, cementárne, bitúnky, výrobne sirupov, mäsopriemysel.
Rinnai je možné použiť všade tam kde je potrebná technologická voda až do teploty 85 °C a to v neobmedzenom množstve – pokiaľ je otvorený kohútik voda stále tečie.
Ďalšie možnosti využitia sú v materských školách, škôlkach alebo internátoch, zdravotníckych zariadeniach, atď. Tu všade je jeho použitie zvlášť vhodné práve preto, že má v sebe zabudované prvky ochrany proti zmene výstupnej teploty vody a deti alebo starí ľudia sa neobaria horúcou vodou.

Jeho použitie nie je limitované takmer žiadnym obmedzujúcim faktorom, pretože s celkovým počtom až 25 ohrievačov zapojených do kaskády a výkonom 1550 kW vyrobia až 925 litrov vody za minútu.